چند توصیه ضدکرونایی در بانک ها

به گزارش وبلاگ نامه، سلامت نیوز/ بانک ها یکی از محل هایی هستند که در روزهای کرونایی نه تنها تعطیل نیستند، بلکه با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال به سر می بریم، شاید حجم کارشان هم بیشتر شده است. بنابراین هم بانکداران و هم مشتریان این مراکز، افراد در معرض خطر در برابر کرونا محسوب می شوند.

چند توصیه ضدکرونایی در بانک ها

بنابر اعلام انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ایران، برای پیشگیری از انتقال کرونا در این مراکز باید بعضی نکات بهداشتی را مدنظر قرار داد:

- ابتدا سعی کنید تا حد امکان به بانک ها مراجعه نکنید و کارهای بانکی را تا حد امکان با اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی خودتان انجام دهید تا احتیاج به مراجعه حضوری به بانک را به حداقل برسانید.

- در صورت احتیاج، اگر با قصد مراجعه به بانک از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک جفت دستکش یکبار مصرف داشته باشید.

- قبل از ورود به بانک کاملا هوشیار باشید و به هیچ چیز دست نزنید. ابتدا دستکش یکبار مصرف را بپوشید و سپس با دست دستکش دار دستگیره درب وروی را برای ورود لمس کنید تا وارد بانک شوید.

- با دست دستکش دار اقدام به استفاده از پانل دکمه های دستگاه دریافت نوبت نموده و نوبت خود را دریافت کنید.

- در صورت احتیاج به در نوبت ایستادن، حتما فاصله حداقل یک و نیم متری را از دیگران رعایت کنید. اگر سالن انتظار خیلی شلوغ نیست بر روی جایگاهی بنشینید که دورترین فاصله را از دیگر افراد حاضر در بانک داشته باشد.

- اگر خیلی شلوغ است سعی کنید به صورت ایستاده در جایی که دورترین فاصله را از دیگران دارید، بایستید.

- تا حدامکان سعی کنید به اشیا داخل بانک مانند میز و جایگاه، پیشخوان، اتوماتیک، استامپ و ... دست نزنید، مگر در موارد اضطراری مانند موارد زیر:

اولا، اگر ناچار شدید از اتوماتیک بهره ببرید حتما با دست دستکش دار اتوماتیک را بردارید و بهره ببرید. اگر دستکش نداشتید با یک دستمال کاغذی اتوماتیک را بردارید و بهره ببرید.

دوما،اگر ناچار شدید از استامپ بهره ببرید، حتما بلافاصله اگر محلول ضدعفونی در اطرافتان بود انگشتان تان را ضدعفونی کنید. در غیر این صورت با دستمال کاغذی کامل انگشت خود را پاک کنید و بعد در اولین فرصت و نزدیک ترین مکان اقدام به شست وشوی دست خود با آب و صابون کنید.

سوما، اگر پول نقد دریافت کردید به هیچ وجه آن را مستقیم لمس نکنید. از تحویل دار بانک بخواهید پول را با دستگاه برای شما شمارش کند و سپس با دست دستکش دار پول را در کیف و یا کیسه همراه تان بگذارید. اگر دستکش همراه تان نبود از دستمال کاغذی برای برداشتن اسکناس ها بهره ببرید.

- در نهایت پس از اتمام کار بانکی و خروج از بانک، دستکش را طوری از دست تان خارج کنید که هیچ جای بدن تان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه قرار گرفته است، تماس پیدا نکند.

- بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله نزدیک خودتان ترجیحا سطل زباله سربسته بیندازید.

- از هر دستکش یکبار مصرف فقط یکبار بهره ببرید.

- در طول حضور در بانک و بعد از آن به هیچ وجه صورت خودتان را لمس نکنید.

- بعد از خروج از بانک در اولین فرصت و نزدیک ترین مکان اقدام به شست وشوی دست خود با آب و صابون به مدت 40 ثانیه کنید.

- از دست زدن به قسمت داخلی دستمال کاغذی که در آن عطسه یا سرفه نموده اید، خودداری کنید.

منبع: همگردی

به "چند توصیه ضدکرونایی در بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه ضدکرونایی در بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید