پوتین: اولین کشور مجهز به موشک های هایپرسونیک قاره پیما هستیم

به گزارش وبلاگ نامه، رئیس جمهور روسیه در نشستی با حضور مقام های ارشد نظامی این کشور با ستایش از توانمندی های جدید دفاعی کشورش گفت که روسیه باید بهترین سلاح های دنیا را داشته باشد.

پوتین: اولین کشور مجهز به موشک های هایپرسونیک قاره پیما هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نامه، رئیس جمهور روسیه در ملاقات با بعضی مقام های ارشد ارتش این کشور گفت که روسیه تنها کشور در دنیا مجهز به جنگ افزازهای فراصوت است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری ال بی سی، ولادیمیر پوتین روز سه شنبه در نشستی با حضور مقام های ارشد نیروهای مسلح این کشور از جمله وزیر دفاع گفت که برخلاف گذشته و در رقابت با آمریکا، روسیه برای نخستین بار در تاریخ خود به سطح بسیار بالا در طراحی جنگ افزاهای جدید رسیده است.

پوتین در سخنان خود به این نکته اشاره نمود که در برهه جنگ سرد اتحاد جماهیر شوروی در زمینه طراحی بمب اتمی، ساخت بمب افکن های راهبردی و موشک های بین قاره ای پشت سر آمریکا قرار داشت.

پوتین گفت: ما به شرایط منحصرد به فردی در تاریخ معاصر رسیده ایم و اینک این آمریکایی ها هستند که قصد دارند به ما برسند. هیچ کشوری هیچ سلاح هایپرسونیکی ندارد، چه برسد به سلاح هایپرسونیکی با برد بین قاره ای.

رئیس جمهور روسیه در ادامه به عملیاتی شدن موشک های فراصوت آوانگارد و کینژال در ارتش روسیه اشاره نمود.

وی در مورد موشک آوانگارد گفت که این موشک بین قاره ای می تواند فراتر از جو زمین با سرعتی 20 بار سریع تر از سرعت صوت پرواز کند و از هرگونه سامانه های دفاعی موجود در دنیا عبور کند.

پوتین درباره موشک کینژال نیز گفت که این موشک نیز 10 مرتبه سریع تر از صوت و برد آن بیش از 2000 کیلومتر است و می تواند کلاهک هسته ای یا متعارف حمل کند.

وی با اشاره به تقویت نیروهای ناتو در مرزهای غربی روسیه و خروج آمریکا از توافقنامه موشک های میانبرد منعقد شده درسال 1987 به عنوان تهدید های امنیتی اصلی علیه کشورش، گفت که روسیه باید بهترین سلاح های دنیا را داشته باشد.

پوتین گفت: این موضوع بازی شطرنج نیست که مساوی نیز در آن خوب باشد. فناوری ما باید بهتر باشد و ما قادریم در این بخش ها به موفقیت برسیم و خواهیم رسید.

ویژگی موشک های فوق فراصوت (هایپرسونیک) قابلیت حرکت آن ها با سرعت بالای 5 تا 7 برابر صوت است. موشک های فوق فراصوت با قابلیت حرکت در ارتفاعات پایین تر، سامانه های پدافندی را غافلگیر نموده و به راحتی می توانند با مانورهای سنگین هرگونه واکنش دفاعی را خنثی نمایند. بر طبق برآوردهای نیروی هوایی آمریکا فرصت زمان واکنش در مقابل یک موشک بالستیک در برد 3 هزار کیلومتری نزدیک به 12 دقیقه است، اما در مقابل یک موشک فراصوت این زمان تنها به 6 دقیقه کاهش می یابد. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "پوتین: اولین کشور مجهز به موشک های هایپرسونیک قاره پیما هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: اولین کشور مجهز به موشک های هایپرسونیک قاره پیما هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید