مردم باید خود را برای شرایط سخت آماده نمایند

به گزارش وبلاگ نامه، عضو شورای شهر بندرعباس گفت: ممکن است شیوع کرونا در جامعه ما مدت ها طول بکشد. مردم باید خود را برای یک شرایط سخت آماده نمایند.

مردم باید خود را برای شرایط سخت آماده نمایند

به گزارش وبلاگ نامه به نقل از مهر، آبتین امیری گفت: مردم ما از کرونا خسته اند و تحمل مسائل جدید ندارند. دولت باید ستاد مستقلی را برای نظارت بر فراوری و توزیع مناسب کالاهای اساسی تشکیل دهد تا جامعه درگیر کمبود احتمالی این کالاها نباشد.

عضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان نمود: نباید فراموش کرد کرونا از تحریم بدتر است و نمی توان کرونا را دور زد و کالاهای اساسی را با دور زدن وارد کشور کرد، چون خود دنیا هم با کمبود این کالاهای اساسی روبرو خواهد شد. در واقع کرونا کل دنیا را تحریم نموده است.

وی گفت: باید به مردم اطلاع رسانی دقیق و واقعی گردد تا مردم همکاری بیشتری در این خصوص داشته باشند.

امیری اضافه نمود: بهترین راه حل در شرایط فعلی، دادن اختیار ویژه به استانداران است تا هر استان بر اساس واقعیت ها و ضرورت های استانی خود، این بحران را مدیریت کند و دولت به پشتیبانی از این ستادهای استانی بپردازد.

وی ابراز داشت: این تنها روش ممکن برای جلوگیری از سرایت مسائل یک استان به دیگر استان ها و جلوگیری از سراسری شدن مسائل است. تصمیمات ستاد کرونا به موقع نیست و این تصمیمات دیر و قطره چکانی و محافظه کارانه هزینه مهار کرونا را بالا می برد.

امیری اضافه نمود: تا اینجا مردم و نهادهای عمومی مثل شهرداری خوب جلو آمده اند، این خود اتکایی برای جلوگیری از بحران حتی در روستاها هم دیده می گردد. از طرفی مردم و شهرداری ها در حال همکاری برای حفظ امنیت شهر و ضدعفونی مستمر شهرها هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: کوشش می کنیم به لحاظ اعتباری فعالیت های شهرداری را در مورد ضدعفونی و حفظ پاکیزگی شهر تأمین کنیم. اما استمرار و گستردگی کار می طلبد که مردم و خیرین هم پای کار بیایند و در پشتیبانی کار همکاری داشته باشند.

وی تاکید نمود: مقابله با کرونا تنها متوجه یک نهاد خاص و دولت نیست. بلکه دیگر نهادها هم در کنترل بحران باید نقش آفرینی نمایند.

امیری اضافه نمود: پیغام من به مردم اینست که بحران را جدی بگیرند و در پیشگیری نهایت دقت را داشته باشند زیرا امکانات بهداشتی در کشور ما توان خدمات رسانی در سطح گستره را به بیماران ندارد.

وی گفت: شاید لازم باشد خود را برای روزهای سخت تر آماده کنیم. لازم است که همه نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشیم و مشکل دیگران را مشکل خود بدانیم تا امکان مدیریت هر کمبودی وجود داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مردم باید خود را برای شرایط سخت آماده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم باید خود را برای شرایط سخت آماده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید