ترکیه ابتلای نخستین بیمار به کرونا را تأیید کرد

به گزارش وبلاگ نامه، وزیر بهداشت ترکیه بامداد چهارشنبه ابتلای نخستین بیماری به ویروس کرونا را تأیید کرد.

ترکیه ابتلای نخستین بیمار به کرونا را تأیید کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ نامه، وزیر بهداشت ترکیه بامداد چهارشنبه خاطرنشان کرد یک شهروند این کشور که با نشانه های تب بالا و سرفه به مراکز درمانی مراجعه نموده بود مبتلا به ویروس کرونای جدید تشخیص داده شد.

فرح الدین کوچا، وزیر بهداشت ترکیه شرایط سلامت این بیمار را خوب توصیف نموده و گفته خانواده این فرد و افرادی که با او در تماس قرار داشته اند تحت نظارت قرار دارند.

این نخستین مورد تأییدشده ابتلا به کرونا در ترکیه است. کوچا گفت: این نخستین مورد تأییدشده [ابتلا به کرونا] در کشور ما است.

وزیر بهداشت ترکیه تأکید کرد: تشخیص ابتلا به کروناویروس زود صورت گرفت و اگر ویروس گسترش پیدا نموده در سطح محدود است. کشور ما برای مقابله با این مسئله آمادگی دارد و همه تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع آن گرفته شده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که باعث ایجاد بیماری هایی در پستانداران و پرندگان می گردد.

این بیماری در انسان، باعث ایجاد عفونت های تنفسی می گردد که عموماً خفیف هستند. اشکال نادرتر ابتلا به این ویروس باعث ایجاد بیماری هایی نظیر نشانگان تنفسی حاد (سارس)، نشانگان تنفسی خاورمیانه (مرس) و کووید-19 می شوند که می توانند مرگبار باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترکیه ابتلای نخستین بیمار به کرونا را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه ابتلای نخستین بیمار به کرونا را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید