کمیته های متناظر حمل ونقل تاسیس می گردد

به گزارش وبلاگ نامه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) و همچنین وجود کمیته های تخصصی در این سازمان، ضروری است که تمامی کشورهای عضو، کمیته های متناظری را جهت اعمال نظر بر روی مصوبات کمیته های تخصصی ISO و یا تغییر آن ها ایجاد نمایند.

کمیته های متناظر حمل ونقل تاسیس می گردد

بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل و پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سازمان استاندارد، برای این موضوع فراخوان اعلام کردند.

کمیته فنی متناظر (ISIRI/ TC 204) با عنوان سیستم های حمل و نقل هوشمند و همچنین کمیته فنی متناظر( ISIRI/ TC 241) با عنوان سیستم های مدیریت ایمنی ترافیک راه ها دو کمیته ای هستند که این ستاد از فعالان و متخصصان، برای عضویت در آنها دعوت به عمل آورده است.

استاندارد سازی سیستم های اطلاعاتی، ارتباطی و کنترل در زمینه حمل و نقل سطحی شهری و روستایی از جمله جنبه های بین مدلی و چند حالته آن ، اطلاعات مسافر ، مدیریت ترافیک ، حمل و نقل عمومی ، حمل و نقل تجاری ، خدمات اضطراری و خدمات تجاری در سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) از دامنه های کاری این کمیته خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کمیته های متناظر حمل ونقل تاسیس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته های متناظر حمل ونقل تاسیس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید