حمایت ائتلاف القوی العراقیه از نامزدی کاظمی برای نخست وزیری عراق

به گزارش وبلاگ نامه به نقل از النهرین، ائتلاف القوی العراقیه با صدور بیانیه ای، حمایت خود از نامزدی مصطفی الکاظمی، رئیس اطلاعات ملی عراق، برای نخست وزیری دولت جدید عراق را بیان نمود.

حمایت ائتلاف القوی العراقیه از نامزدی کاظمی برای نخست وزیری عراق

در بیانیه ائتلاف القوی العراقیة آمده است: ائتلاف القوی العراقیة، بر موضع ثابت و حامی ثبات عراق خود و انتخاب گزینه های ملی برای تشکیل دولت ضمن چارچوب های قانون اساسی تاکید می کند و مجددا پایبندی خود به پایه های وحدت ملی در برابر چالش هایی که کشور و ملت ما با آن رو به رو است اعلام می دارد.

در ادامه ائتلاف القوی العراقیة بر پایبندی خود به وحدت سیاسی عراق برای عبور از این مرحله سخت و خطرهای بسیاری که کشور در سطوح بهداشتی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی از آن رنج می برد، تاکید کرد.

در ادامه بیانیه آمده است: به همین دلیل، این ائتلاف تمام توجه خود را صرف این می کند که نامزد نخست وزیری عراق که باید درون مجلس رای اعتماد کابینه خود را کسب کند، دارای مقبولیت و موافقت نیروهای سیاسی مسئول نامزد شدن نخست وزیر باشد و در سطح ملی نیز مورد قبول باشد، از این رو ائتلاف القوی العراقیة بر حمایت و موافقت خود با توافق فراکسیون های سیاسی که مصطفی الکاظمی را برای نخست وزیری و تشکیل دولت مطرح کردند، تاکید می کند. اعضای این ائتلاف افتخار می کنند که همیشه نقش آن ایجاد صلح و گفتگو و تفاهم میان ملت عراق باشد و تفرقه، فتنه و اختلافات سیاسی را برای خدمت به آرمان های ملت و پاسخ به مطالبات مشروع آنها برای امنیت، صلح و اصلاحات، نپذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت ائتلاف القوی العراقیه از نامزدی کاظمی برای نخست وزیری عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ائتلاف القوی العراقیه از نامزدی کاظمی برای نخست وزیری عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید