ادامه اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ ورودی دوم نیز آتش گرفت

به گزارش وبلاگ نامه، معترضین به حمله هوایی آمریکا به مقر الحشد الشعبی همچنان در مقابل سفارت واشنگتن در بغداد حضور دارند و دست به تحصن زده اند.

ادامه اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ ورودی دوم نیز آتش گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نامه، تجمع گسترده مردم عراق در مقابل سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد که از صبح امروز (سه شنبه) شروع شده همچنان ادامه دارد و حاضرین در برابر سفارت دست به تحصن زده اند.

به نوشته شبکه الاتجاه عراق، تعداد معترضان در مقابل سفارت آمریکا افزایش یافته است و عصر امروز نیز آن ها دومین دروازه سفارت را نیز به آتش کشیدند. در همین حال شبکه اسکای نیوز عربی از شنیده شدن صدای تیراندازی در اطراف سفارت خبر داده است.

شبکه السومریه نیز گزارش داده است که نیروهای ویژه از مقابل ورودی اصلی سفارت به ورودی دوم منتقل شده اند و سرتیپ شهاب ناصر کاظم فرمانده نیروهای ویژه با فرماندهان الحشد الشعبی حاضر در این مکان صحبت نموده و از آن ها خواسته است تا به موانع امنیتی و ورودی های سفارت نزدیک نشوند.

آتش زدن درب سفارت آمریکا

در این حال معترضان دست به تحصن در مقابل ورودی های سفارت زده اند.

پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز سفارت

منابع خبری عراقی همچنین نوشته اند که بالگردها و جنگنده های آمریکایی بر فراز آسمان سفارت به پرواز در آمده و بالگردها اقدام به پرتاب فلر (جرقه های منور) بر فراز آسمان نموده اند. یک مقام آمریکایی این اقدام را نمایش قدرت توصیف نموده است.

پرتاب فلر از بالگردهای نظامی آمریکایی بر فراز سفارت

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته است که آمریکا شماری از کارکنان سفارت را از درب پشتی و تعدادی را هم با بالگرد از این مجموعه خارج نموده و شماری را هم به نقاط امن سفارت منتقل نموده است.

مقام های آمریکایی به رویترز گفته اند انتظار می رود دولت این کشور تفنگداران دریایی بیشتری را در سفارت آمریکا در بغداد مستقر کند. این خبرگزاری گزارش داده 100 تفنگدار دریایی قرار است در سفارت آمریکا در بغداد مستقر شوند.

در واکنش به این تحولات، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغامی در توئیتر مردم عراق را به اقدام علیه ایران فراخواند.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: خطاب به میلیون ها نفری که در عراق دنبال آزادی هستند و نمی خواهند تحت سلطه و کنترل ایران باشند، اکنون وقت شماست!

پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز در صفحه توئیتر خود از اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در بغداد ابراز نگرانی کرد.

جنگنده های ارتش آمریکا، یکشنبه شب، چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دستکم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ ورودی دوم نیز آتش گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ ورودی دوم نیز آتش گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید