نیمی از مردم آمریکا از برکناری ترامپ حمایت می نمایند

به گزارش وبلاگ نامه، بر اساس نظرسنجی جدیدی معین شد که نیمی از افرادی که که برای شرکت در انتخابات آمریکا واجد شرایط هستند معتقدند سنا باید ترامپ را برکنار کند.

نیمی از مردم آمریکا از برکناری ترامپ حمایت می نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نامه، به نوشته مجله نیوزویک، این نظرسنجی از سوی مورنینگ کانسالت و پولیتیکو در بازه زمانی 29 و 30 ژانویه امسال میلادی انجام شد و در حالیکه بخش قابل توجهی از ملت آمریکا از محکومیت و برکناری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور حمایت می نمایند، تنها 43 درصد از رای دهندگان می خواهند سنا وی را تبرئه کند. همچنین هشت درصد هم گفتند که عقیده ای در این باره ندارند.

این در حالی است که سنای آمریکا که بیشتر آن در اختیار جمهوری خواستار است روز آدینه احضار شهود در فرایند استیضاح ترامپ را برخلاف نظر دموکرات ها، منتفی دانست و حالا احتمالا قرار است روز چهارشنبه، ترامپ را از موارد اتهامی که باعث استیضاحش شده، تبرئه کند.

حامیان برکناری ترامپ در بالاترین سطح خود نسبت به نوامبر و دسامبر قرار دارند؛ زمانیکه تحقیقات استیضاح از سوی مجلس نمایندگان آمریکا و شهادت افراد برجسته در حال اجرا بود.

به نظر مورنینگ کانسالت حداقل از اکتبر 2019، بسیاری از رای دهندگان آمریکایی ترجیح داده اند تا سنا بجای تبرئه ترامپ، وی را برکنار کند.

رای دهندگان همچنین از راه و روش جمهوری خواستار در کنگره در جریان استیضاح ترامپ ناراضی هستند. 45 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی گفتند که درباره چگونگی رسیدگی جمهوری خواستار به فرایند استیضاح ناراضی هستند درحالیکه 38 درصد گفتند از عملکرد آنها راضی هستند.

همچنین رای دهندگان درباره چگونگی ارزیابی دموکرات ها در فرایند استیضاح نظر دادند به طوریکه 42 درصد از عملکرد آنها راضی و 43 درصد هم ناراضی بودند.

در نظرسنجی قبلی از سوی دانشگاه کوئینیپیاک که روز سه شنبه گذشته منتشر شد، معین شد 75 درصد می خواهند سنا در بخشی از دادگاه شاهدان را احضار کند که از این میزان 49 درصد را جمهوری خواستار تشکیل می دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیمی از مردم آمریکا از برکناری ترامپ حمایت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از مردم آمریکا از برکناری ترامپ حمایت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید