مقام ارشد آمریکایی: بحران کرونا ممکن است تا 8 هفته آینده ادامه یابد

به گزارش وبلاگ نامه، یکی از مقامات ارشد بخش بهداشت و درمان آمریکا هشدار داد که بحران کرونا در این کشور ممکن است تا 8 هفته آینده ادامه پیدا کند.

مقام ارشد آمریکایی: بحران کرونا ممکن است تا 8 هفته آینده ادامه یابد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نامه، دکتر آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا (NIAID) روز آدینه به همه آمریکایی ها هشدار داد که احتمال تداوم بحران کرونا در این کشور تا 8 هفته آینده وجود دارد.

دکتر فائوچی 79 ساله که خود در آمریکا جزو دانشمندان حرفه ای در حوزه ایمنی شناسی پزشکی به شمار می رود، در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی (ABC News) توضیح داد: به طور کلی این موارد پیش بینی ناپذیر هستند، اما اگر به تجربیات تاریخی نگاه کنید، خواهید دید که این بیماری ها می توانند بین دو یا سه هفته تا هشت هفته یا بیشتر ادامه پیدا نمایند.

وی افزود: من امیدوارم که این بحران تنها دو، سه یا چهار هفته طول بکشد، اما واقعاً غیرممکن است که این را پیش بینی کنیم.

این مقام ارشد بخش بهداشت و درمان آمریکا در ادامه هشدار داد که شیوع ویروس کرونا در آمریکا هنوز به نقطه اوج (پیک) خود نرسیده است و احتمالاً در روزهای آینده افراد بیشتری مجبور خواهند شد برای در امان ماندن از این ویروس، کسب وکار خود را برای مدتی تعطیل نمایند و یا دورکار شوند.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا (CDC)، تا سرانجام روز پنج شنبه حدود 2000 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، 41 نفر جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقام ارشد آمریکایی: بحران کرونا ممکن است تا 8 هفته آینده ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد آمریکایی: بحران کرونا ممکن است تا 8 هفته آینده ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید