فضای گرمی بر جشنواره فجر 38 حاکم است

به گزارش وبلاگ نامه، رئیس سازمان سینمایی کشور عصر امروز در سینمای رسانه حضور یافت .

فضای گرمی بر جشنواره فجر 38 حاکم است

به گزارش ،حسین انتظامی؛ رئیس سازمان سینمایی کشور عصر امروز در سینمای رسانه حضور یافت و در جمع وبلاگ نامه گفت: خوشبختانه سال جاری استقبال مردم از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خوب و فضای گرمی بر جشنواره حاکم است. در سینما های رسانه نیز با حضور فیلمسازان و عوامل فیلم ها و با همت رسانه ها دسترنج سینماگران بهتر ارائه می گردد و به آن ها یاری می نماید تا ارتباط بهتری با مردم داشته باشند.

او با اشاره به فضای نشست های پرسش و پاسخ گفت: فضای پردیس سینمایی ملت محدود است و همچنین زمان محدودی نیز برای برگزاری نشست ها وجود دارد. با وجود این موارد و ضمن توجه به ریتم جلسه، کوشش شده زمینه ای ایجاد گردد تا بیشتر سوالات مطرح شوند و وبلاگ نامه باید به مجری برنامه اعتماد نمایند. یکی از اقدامات اجرا شده در این دوره این است که با سخت گیری های اجرا شده در انتخاب اهالی رسانه، وبلاگ نامه حرفه ای تر و تخصصی تری در کاخ جشنواره حضور یافته اند که این به فضای جلسات پرسش و پاسخ یاری می نماید.

او اضافه نمود: اجرای سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه ایران، تهران نیست هرساله با جدیت در جشنواره دنبال و سال جاری با تاکید بیشتری پیگیری می گردد. در واقع این ظرفیت به وجود آمده تا مردم سایر استان های کشور نیز بتوانند از فیلم های جشنواره استفاده نمایند. با وجود دشواری مدیریت پخش فیلم ها در استان های مختلف، هرسال استقبال مردم از جشنواره بیشتر می گردد.

او ادامه داد: قرار بر این است که ستاد جشنواره آرای مردمی را به تدریج اعلام کند که این خود نشان دهنده شرایط استقبال است.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان سینمایی می تواند الزامی برای فیلمسازان به جهت فراوری فیلم هایی که فضای تلخی نداشته باشند، ایجاد کند، عنوان نمود: مطابق مقررات سازمان سینمایی تنها نقش نظارتی در فراوری فیلم ها دارد و فیلمسازی در چهارچوب شورای پروانه ساخت است و معیار های مشخصی دارد. طبیعتا فیلمسازان براساس علایق، برداشت خود از اجتماع و اولویت های مدنظر، انتخاب می نمایند که چه فیلمی بسازند. سال جاری تنوع موضوعی و گونه ای خوبی در فیلم ها داریم که این به داشتن تصویر درست از سینمای ایران یاری می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فضای گرمی بر جشنواره فجر 38 حاکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای گرمی بر جشنواره فجر 38 حاکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید