سیاستمدار عراقی: برخورد با مفسدین احتیاج به شجاعت و تصمیم جدی دارد

به گزارش وبلاگ نامه، رئیس سابق کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق از دخالت بعضی فرماندهان امنیتی در پرونده های فساد در دستگاه امنیتی این کشور از جمله در آزادی شماری از تروریست ها اطلاع داد.

سیاستمدار عراقی: برخورد با مفسدین احتیاج به شجاعت و تصمیم جدی دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نامه، حاکم الزاملی رئیس سابق کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق روز شنبه از دخالت بعضی فرماندهان امنیتی در پرونده های فساد و دخالت در آزادی متهمان به عملیات تروریستی و خطرناک در ازای دریافت مبالغ اقتصادی اطلاع داد.

الزاملی در گفت وگو با پایگاه خبری العربی الجدید گفت: افسران و فرماندهان از دستگاه های امنیتی رسمی عراق به دلیل دخالت در پرونده های فساد از جمله قاچاق مواد مخدر و درجه دادن به بعضی افسران عراقی در ازای پرداخت رشوه های میلیونی و همچنین به دلیل آزاد کردن تروریست هایی در ازای دریافت پول حالا به جرگه ثروتمندان عراقی ملحق شده اند.

الزاملی با بیان اینکه عملکرد دستگاه امنیتی در عراق بر کار دیگر وزارتخانه ها و زندگی اجتماعی مردم هم تاثیرگذار است، گفت: برخورد با مفسدین در بخش های امنیتی و نظامی احتیاج به شجاعت و تصمیم جدی دارد به خصوص که بسیار از افسران با احزاب و جریان های سیاسی با نفوذ در کشور در ارتباط هستند.

این مقام سابق عراقی توضیح داد: پرونده امنیتی انباشته از فساد و سوء استفاده از پست ها و موارد زیادی اختلاس در قراردادهای تسلیحاتی، اطلاعاتی و تجهیزاتی است و وظیفه و ماموریت نخست وزیر جدید تجدید نظر و ارزیابی فرماندهان و مسئولان امنیتی به وسیله پیگرد آنهاست، زیرا اصلاح در عراق از اصلاح در نهاد امنیتی آغاز می گردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سیاستمدار عراقی: برخورد با مفسدین احتیاج به شجاعت و تصمیم جدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاستمدار عراقی: برخورد با مفسدین احتیاج به شجاعت و تصمیم جدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید