سگ های بویاب پزشکی برای شناسایی بیماران کرونا آزمایش می شوند

به گزارش وبلاگ نامه، دانشمندان در بریتانیا می گویند سگ های بویاب پزشکی می توانند به شناسایی موارد کروناویروس در انسان ها یاری نمایند.

سگ های بویاب پزشکی برای شناسایی بیماران کرونا آزمایش می شوند

به گزارش وبلاگ نامه به نقل از بیزنس اینسایدر پژوهشگران در دانشگاه های لندن و دورهام در حال آنالیز این موضوع هستند که آیا می توان از توانایی های سگ های بویاب پزشکی برای شناسایی مبتلایا به ویروس کرونا استفاده کرد یا نه.

این پژوهشگران امیدوارند این سگ های تربیت شده بتوانند راه حلی برای بحران کمبود امکانات آزمایشی در بسیاری از کشورها در مواجهه با پاندمی ویروس کرونا باشند.

به گفته رئیس سازمان غیر انتفاعی که سگ های پزشکی را تربیت می نماید، این سگ ها می توانند 750 نفر را در ساعت بو نمایند.

توانایی این سگ ها برای پاسخدهی به پاندمی ویروس کرونا بوسیله پژوهشگران در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن، دانشگاه دورهام و سازمان سگ های شناسایی پزشکی در حال آنالیز است.

هدف این است که اگر آزمایش های اولیه پیروز باشد، شش سگ را برای این منظور تعلیم دهند.

تعلیم به این ترتیب انجام می گردد که ماسک های صورت بیماران مبتلا به ویروس کرونا برای بو کردن به این سگ ها داده می گردد تا معلوم گردد آیا کووید-19 بوی ویژه ای دارد که حس بویایی قوی سگ آن را شناسایی کند یا نه.

کارشناسان می گویند گرچه هنوز معلوم نیست کووید-19 بوی خاصی دارد یا نه، اما بیماری های تنفسی دیگر بوی بدن را تغییر می دهند، بنابراین محتمل است ویروس کرونا هم چنین کاری انجام دهد. و اگر اینگونه باشد، سگ های بویاب می توانند آن را شناسایی نمایند.

در هنگامی که منابع و کیت های آزمایشگاهی برای شناسایی کووید-19 کمیاب است، نمی توان صدها نفر را به یکباره آزمایش کرد. اما این سگ ها می توانند تا 750 نفر را به سرعت غربالگری نمایند و بعد می تواند افراد شناسایی شده بوسیله سگ ها را آزمایش و ایزوله کرد.

سگ های بویاب از قبل به غربالگر بیماری های بسیاری از سرطان گرفته تا مالاریا و پارکینسون یاری نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سگ های بویاب پزشکی برای شناسایی بیماران کرونا آزمایش می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ های بویاب پزشکی برای شناسایی بیماران کرونا آزمایش می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید