بیمارستان صحرایی؛ نیاز فوری استان مازندران

به گزارش وبلاگ نامه، رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان این که بیشتر بیمارستان های مازندران مملو از جمعیت است. تأسیس بیمارستان صحرایی را ضروری اعلام کرد و گفت: باید چند منطقه مهم در شمال کشور در نظر گرفته شود تا جوابگوی بیماران جدید باشد. در غیر این صورت باید منتظر بحران خطرناک و فراگیر در مازندران باشیم.

بیمارستان صحرایی؛ نیاز فوری استان مازندران

علی محمد شاعری در گفت وگو با وبلاگ نامه در خصوص آخرین شرایط شیوع ویروس کرونا در شمال کشور گفت: تلفات در مازندران در حال افزایش است. قرنطینه 100 درصدی نیاز اصلی شهر است. مردم به اندازه کافی تاوان قرنطینه نکردن را پرداخته اند؛ لذا غیر از شمال کشور، سایر شهرهای سیاحتی و زیارتی نیازمند قرنطینه حدبیشتری هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران علت افزایش شمار مبتلایان کروناویروس را، قرنطینه نکردن بیان نمود و گفت: سوء مدیریتها و همکاری نکردن مردم در رعایت توصیه های بهداشتی و مورد مهم قرنطینه نکردن، علت شمار بالای تلفات و مبتلایان به کروناویروس است. چین، ایتالیا، روسیه و آلمان مدل های پیروز قرنطینه هستند باید از این مدل های جهانی استفاده کنیم.

نماینده مردم بهشهر در مجلس در خصوص شرایط بیمارستان های شمال کشور گفت: بیشتر بیمارستان ها مملو از جمعیت است. امکانات بهداشتی و درمانی اعم از ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی و دارو حتی در بیمارستان ها کمیاب است. بیمارستان خاتم الانبیاء بهشهر با کمبود شدید دارو روبرو شده است. از شب کذشته مقدار دارو مورد استفاده بیماران کم شده تا دارو به همه برسد.

وی در خصوص ضرورت تأسیس بیمارستان صحرایی گفت: تأسیس بیمارستان صحرایی نیاز فوری و ضروری استان مازندران است. باید چند منطقه مهم در شمال کشور در نظر گرفته شود تا جوابگوی بیماران جدید باشد. در غیر این صورت باید منتظر بحران خطرناک و فراگیر در مازندران باشیم.

شاعری در خصوص کنترل ورودی مبادی شهرها گفت: مسافران غیربومی به هیچ وجه نباید وارد استان مازندران شوند. مردم نیز باید در خانه بمانند و برای امور غیرضروری بیرون نیایند. اگر همه این اقدامات انجام شود به تدریج می توانیم به بحران کرونا فائق شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیمارستان صحرایی؛ نیاز فوری استان مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان صحرایی؛ نیاز فوری استان مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید