آیا وصیت نامه باید با خط متوفی نوشته گردد؟

به گزارش وبلاگ نامه، بسیاری از افراد قبل از فوت، وصیت نامه ای را می نویسند تا پس از مرگ آن ها میزان یک، سوم از دارایی هایشان به همان صورتی که خودشان خواسته اند تقسیم گردد، البته برای نوشتن این وصیت نامه باید موارد قانونی طی گردد.

آیا وصیت نامه باید با خط متوفی نوشته گردد؟

گاهی افراد تصمیم می گیرند که در زمان حیات اقدام به نوشتن وصیت نامه نمایند. بر اساس قانون وصیت نامه ای که به خط فرد فوت شده یا وکیل او نوشته شده باشد، دارای تاریخ باشد و توسط فرد وصیت نماینده به امضاء رسیده باشد دارای ارزش است. اما گاهی اوقات این سؤال پیش می آید که آیا وصیت نامه حتماً باید به خط خود موصی (وصیت نماینده) باشد یا فرد دیگری هم می تواند آن را بنویسد؟ در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده شده است. در ادامه با وبلاگ نامه همره باشید.

وصیت نامه احتیاج به امضای موصی دارد؟

بسیاری از افراد قبل از فوت، وصیت نامه ای را می نویسند تا پس از مرگ آن ها میزان یک، سوم از دارایی هایشان به همان صورتی که خودشان خواسته اند تقسیم گردد، البته برای نوشتن این وصیت نامه باید موارد قانونی طی گردد. اما در پاسخ به این سؤال که وصیت نامه حتماً باید با خط متوفی نوشته گردد، باید گفت که در همه موارد مهم نیست که موصی خود و با خط خودش وصیت نامه را بنویسد. زیرا گاهی اوقات فرد سواد ندارد و یا از قوانین مطلع نیست، به همین دلیل او می تواند از وکیل خود یا فرد دیگری درخواست کند که برای او وصیت نامه بنویسد و در حضور شهود وصیت نامه را امضاء کند. نوشتن وصیت نامه به خط خود فرد چندان اهمیت ندارد. بلکه موضوع مورد اهمیت این است که وصیت نامه توسط فرد به امضا رسیده باشد و برای آن شاهدی وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با نحوه ارث بردن زن و شوهر از یکدیگر زن و شوهر چگونه از یکدیگر ارث می برند؟ را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "آیا وصیت نامه باید با خط متوفی نوشته گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا وصیت نامه باید با خط متوفی نوشته گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید